Sdílet

Tweet

Snadná správa doplňků pro Firefox


I když je Firefox plně použitelný i ve své základní verzi, svou pravou sílu ukáže až ve spojení s celou řadou doplňků. Ty svému uživateli pomáhají ušetřit spoustu námahy i času. Na stánkách vývojářů mozilla.org je jich ke stažení nepřeberné množství, přičemž pro snadnější orientaci jsou rozděleny do přehledných kategorií. Několika málo kliknutími myši si je integrujeme do prohlížeče a po jeho restartu je již můžeme využívat. Velice užitečným nástrojem může být třeba možnost si nastavit blokování otravných reklam, propojení se sociálními sítěmi či RSS čtečka.

Pokud někdo často vyplňuje formuláře, není nic snadnějšího, než si doinstalovat rozšíření s předdefinovanými údaji a posléze je do příslušného políčka jedním kliknutím doplnit. Nemuset vše stále dokola vyplňovat dokáže ušetřit poměrně dost času. InFormEnter si lze doinstalovat zde. V souvislosti s formuláři či přispíváním na diskusní fóra by ještě dozajista stál za zmínku doplněk, jenž vypomůže hlavně lidem, kteří nikdy obzvláště nevynikali v češtině. Firefox lze rozšířit i o funkci slovníku pravopisu. A co si pod tímto pojmem představit? Funkčně pracuje na podobném principu jako slovník u jakéhokoliv textového editoru, např. Wordu. Není-li slovo nalezeno ve slovníku, zobrazuje se červeně podtržené a při kliknutí pravým tlačítkem na něj je nabídnut seznam možných správných alternativ. Přepínat lze mezi slovníkem s diakritikou i bez ní a přidávat do nich i vlastní slova. Přímý odkaz na slovník naleznete zde.

Firefox samozřejmě plně podporuje spolupráci všech běžně používaných zásuvných modulů. Uživatelé se o jejich samostatnou instalaci nemusí nikterak starat, ve chvíli, kdy např. dorazí na stránku s flash hrami, je mu automaticky nabídnuto doinstalování Adobe Flash playeru. To samé platí i o Javě, Adobe Readeru, QuickTimu, Windows Media Playeru atd.