Sdílet

Tweet

Užitečný software


Firefox si svoji oblíbenost vydobyl bezpečností, rozšiřitelností a zejména snadným intuitivním ovládáním. Ne jinak tomu je i při instalaci. Jako první na nás vyskočí uvítací okno s poděkováním, že jsme si vybrali právě jejich prohlížeč. Již v tento okamžik není vůbec problém zvolit standartní instalaci stiskem tlačítka Instalovat.

Volba standartní a vlastní instalace

Ovšem pokud hodláme změnit umístění instalace, omezit umístění zástupců nebo ovlivnit nastavení výchozího ovládače, je zapotřebí stisknout tlačítko Možnosti. Zde se dá ještě navolit, zda se mají zasílat data vývojářům o chodu aplikace. Pod touto záložkou si lze představit různé informace o pádu prohlížeče a obdobné data sloužící v celkovém výčtu ke zlepšování stability. V dalším políčku si ještě můžeme změnit nastavení, zda má docházet k automatickému aktualizování. Dojde-li ke zrušení zatržení tohoto zatržítka, tak nás Firefox upozorní, že vyšla nová aktualizace, ale její doinstalování bude již v naší režii. S tohoto důvodu není od věci tuto možnost nechat aktivní.

Možnosti instalace

V dalším kroku se instalátor připojí k internetu, aby postahoval nejnovější build prohlížeče. Tato akce trvá opravdu jen pár okamžiků, po nichž již v plné parádě můžeme využívat všechny funkce právě nainstalovaného prohlížeče.