Sdílet

Tweet

Získání a nastavení nového vzhledu Firefoxu


Možnost uživatelského přizpůsobení programu k obrazu svému se stala nedílnou součástí velkého procenta aplikací nainstalovaných v našich počítačích. Přeci jen jejich výkony jsou natolik vysoké, aby těch několik málo mega operační paměť ustála. Uzpůsobit si lze samotné operační systémy, přehrávače i některé antivirové programy, tak proč by internetový prohlížeč měl být výjimkou. Firefox na svých stránkách nabízí tisíce vzhledů, které upravují nejen barevná schémata a fonty, ale přidávají i obrázek, jímž lze vystihnout své oblíbené auto, film či koníček.

Po najetí na stránku se skiny pro Firefox si lze povšimnout rozdělení do různých kategorií, tak jako tomu je i u pluginů. Ve chvíli, kdy na vzhled, jenž nás zaujme, najedeme myší, automaticky to Firefox zaznamená a přizpůsobí se mu. Tak máte možnost si jej prohlédnout v plné kráse a rozhodnout se, zda naplňuje naše požadavky. Pokud tomu tak je, stačí na něj kliknout a na nově otevřené stránce se pod náhledem nalézá tlačítko použít tuto Personu. Jeho stisknutím si prohlížeč vzhled stáhne a okamžitě jej používá.

Změna vzhledu prohlížeče

Samozřejmě, že není nezbytně nutné si uložit pouze jeden vzhled, když jich je na výběr tolik povedených. Mezi všemi nainstalovanými lze velice snadno přepínat. V menu stačí vyhledat Nástroje, kde se nachází i položka Správce doplňků (Ctrl+Shift+A). Pod touto záložkou se nachází kompletní výčet rozšíření, modulů, doplňků a samozřejmě i vzhledu. Zde si již stačí zvolit ten správný a stisknout tlačítko Použít motiv vzhledu.